Yaponların məşhur, googledə axtarış rekordu qıran, uzunömürlülük resepti
Yaponların məşhur, googledə axtarış rekordu qıran, uzunömürlülük reseptiHələ çox qədim zamanlardan dünyada məşhur olan təbiblər ömrü uzatmaq, qocalmanın qarşısını almaq, yaşlı dövrdə belə özünü gümrah hiss etmək üçün təbii vasitələrdən orqanizmə möcüzəvi təsir göstərən müxtəlif cövhərlər, eliksirlər, içkilər hazırlayıblar. Əsrlərin sınağından çıxan bu vasitələrdən müasir dövrdə də xalq təbabətində geniş istifadə olunur.
Qadinsayti.az sarımsaq və süddən hazırlanan uzunömürlülük eliksiri haqqında bilgiləri təqdim edir.
Hindistanda bu eliksiri həm də "Ölməzlik eliksiri" adlandırırlar. Hazırlanması çox asan başa gələn bu vasitə hamı üçün münasibdir. Çünki eliksirin hazırlanması üçün cəmi iki məhsuldan - sarımsaq və süddən istifadə olunur ki, bu da hər bir kəs üçün əlçatandır.
Hindlilərin cavanlıq eliksiri necə hazırlanır?
200 qram süd odun üzərində qaynadılır. Süd qaynayana qədər 2-3 diş sarımsaq təmizlənərək xırda-xırda doğranılır. Süd qaynayanda doğranmış sarımsaq südə əlavə olunur və dərhal odun üstündən götürülür. 15-20 dəqiqə keçdikdən sonra cavanlıq eliksiri istifadəyə hazırdır.
Eliksiri hazırladıqda südün təzə və təbii olmasına diqqət yetirilməlidir.
Uzunömürlülük eliksiri həftədə bir dəfə 1 stəkan qəbul edilir və hər dəfə yenisi hazırlanır. Yəni bir dəfəyə 2-3 pay eliksir hazırlamaq düzgün deyil.
Uzunömürlülük eliksirinin orqanizmə təsirini daha da effektli etmək üçün yaz və payız fəsillərində qəbul edilməsi tövsiyə olunur və kursu fəsil boyu davam etdirmək olar.
Bir neçə qəbuldan sonra eliksirin möcüzəvi təsiri artıq özünü göstərməyə başlayır. Bədənin xəstəliklərə qarşı müqaviməti artır, orqanizmdə yeniləşmə prosesləri gedir, nəzərəçarpacaq dərəcədə gümrahlıq hiss olunur, qan təzyiqi normallaşır, ürək-damar sisteminin fəaliyyəti və qan dövranı yaxşılaşır, damarlar möhkəmlənir, damarlarda yaranan tıxacların qarşısı alınır, orqanizmdə olan zərərli maddələr xaric olunur.
Əgər siz də istənilən yaşda özünüzü gümrah və sağlam hiss etmək istəyirsinizsə, hindlilərin möcüzəvi cavanlıq eliksirindən istifadə edin. Bu sizdən nə böyük bir vaxt, nə də ki, böyük bir məbləğ tələb etmir. Əvəzində isə orqanizminizə sağlamlıq vəd edir.