Yuxuda ət görməkYuxuda görüldüyünüz ət, növünə və görünüşünə görə müxtəlif məna daşıyır
Bir kimsə yuxusunda bişmiş et görsə, bu cür yuxu, görənin xeyrli bir şey olacağına işarədir. O adamın halal maldan bol qazanc əldə edəcəyini göstərir.
Yuxuda əti kabab olaraq bişirdiyini görmək, xəstələnəcəyinə işarə sayılır. Əgər bir kimsə yuxusunda xalqa ət payladığını görsə, dövlətdən kömək görəcəyinə şərh olunar.
Yuxuda görülən mal əti o ilin bərəkətli olacağına işarə edir. Bir kimsə yuxuda, bişmiş ət görər və o əti yaşlı biriylə birlikdə yesə, uzun ömürlü olacağına işarə edər.
Yuxuda görülən quş əti, yuxunu görənin faydalı bir səfər edəcəyinə işarədir. Bu yuxu bəzən də adamın cənnətlik olmasına vəsilə olacaq xeyirli işlər edəcəyinə şərh olunar. Yuxuda vəhşi bir heyvanın ətini görmək isə, yuxu sahibi üçün halal qazancı olduğunu bildirər. Yuxuda görülən balıq əti də asan qazanılan və halal mal olaraq şərh olunar. Bəzən balıq əti, dənizdən gələn bir qazancı işarə edər.