3 aylıq körpənin inkişafı
3 aylıq körpə, yeni doğulan körpə ilə müqayisədə, daha fəal və çevik olur. bildirir ki, körpənin nəzərə çarpacaq dərəcədə, ətrafda baş verənlərə reaksiyası dəyişir. Şəxsi davranış xüsusiyyətləri yaranır. İnkişafı düzgün qiymətləndirmə
Əl, ayaq və ağızda səpkilər – Su çiçəyidir yoxsa?
Ağızda, əllərdə və ayaqlarda ağrılara səbəb olan, qabarcıq və səpkilərlə irəliləyən əl-ayaq və ağız xəstəlikləri son günlərdə daha çox rast gəlinir. Hər yaş qruplarında müşahidə olunsa da, daha çox uşaqları hədəf alır. Mövz
Yenidoğulmuşların gülüşünün SİRRİ
Körpə gülüşü… Bu gülüşün qarşısında valideynlər aciz qalır, ilk gülüşün anı onlarda böyük sevinc və coşqu hissinin yaranmasına səbəb olur.  . Çoxumuz yeni doğulmuş körpələrimizin bəzən ifadə etdikləri təbəssümün şahidi oluru
Uşaqlara qoyulan yanlış diaqnoz. Valideynlər diqqətli olmalıdır
Son illər pediatrlar tərəfindən uşaqlara ən çox qoyulan diaqnozlardan biri də raxit xəstəliyidir. Bəzən həkim körpəni müayinə edərək ona raxit diaqnozu qoyur, körpəyə kalsium preparatları və ya D vitamini müalicəsini təyi
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az gozel gorunmek qadin dunyasi kosmetoloq blincik hazirlanma qaydasi heyvanlar seks prosesi toy qabağı irem derici bayraq turpun nağlı şəkərbura damla