Dağlar oğlu' uğrunda mübarizəyə Şəbnəm Tovuzlu da qoşuldu: 'Sənin minnətin olsun ki
Dağlar oğlu' uğrunda mübarizəyə Şəbnəm Tovuzlu da qoşuldu: 'Sənin minnətin olsun kiQalmaqallı "Dağlar oğlu" mahnısı uğrunda gedən mübarizəyə, bu dəfə də müğənni Şəbnəm Tovuzlu qoşulub.
azxeber.com xəbər verir ki, Tovuzlu, el şənliklərində sifariş verildiyi üçün mahnını oxuduğunu bildirib.
"Dağlar oğlu"nu "bir sezonluq toy mahısı" adlandıran Şəbnəm, mahnının bəstəkarına səslənib:
"Mən onu toy üçün oxumuşam, popurimə yerləşdirmişəm. Əcəb eləmişəm. Mənim də mahnımı həmkarlarım toylarda oxuyur. Bu da normaldır. Sənə də zəng edib oxuduğumu demişəm. Sənin minnətin olsun ki, mahnıvı mən oxumuşam. Bəxtin gətirib, bir sezonluq mahnıdır da, tutub. Mənim o mahnıya ehtiyacım yoxdur, sifariş verirlər oxuyuram. Və sən şükür elə ki, mən onu 3 milyonluq səhifəmə qoydum və o qədər baxış gəldi o mahnıya. Amma sən mənə xəbər göndərirsən ki, Şəbnəmə deyin mahnımı oxumasın".
Tovuzlu, bundan sonra hər gün, hər məclisdə o mahnını oxuyacağını bildirib:
"Şəbnəmə nəyi qadağa qoyarsansa, o həmin şeyin üstünə daha da çox gedər. Oxumuşam, bundan sonra da hər məclisdə oxuyacağam. Bir də eşitməyim ki, hansısa həmkarıma deyirsən ki, deyin ona oxumasın. Lazım olanda nömrəmi bilirsən yığ sözünü özün de. Məhkəmə ilə hədələmisən məni. Yaxşı ki, məhkəmələrimiz belə boş işlərlə maşqul olmur".