Kosmik turistləri daşıyan gəmi Yerə qayıtdı
Kosmik turistləri daşıyan gəmi Yerə qayıtdıKosmik turistlərdən ibarət ekipajı daşıyan SpaceX-in Crew Dragon gəmisi iki həftədən çox müddətdən sonra bazar ertəsi Beynəlxalq Kosmik Stansiyadan (BKS) Yerə qayıdıb.
Publika.az xəbər verir ki, qayıdış "Axiom Space" şirkətinin saytında canlı yayımda nümayiş etdirilib.
ABŞ-ın şərq sahili vaxtı ilə saat 13:00-da aparat atmosferin sıx təbəqələrinə daxil olub, bir neçə dəqiqədən sonra onun əsas paraşütləri buraxılıb. Daha sonra aparıcı Crew Dragon-un Atlantik Okeana endiyini təsdiqləyib.
Missiya BKS-ə aprelin 8-də yola düşüb. Ekipaj üzvləri təxminən 10 gün orada qalmalı idilər, lakin Florida sahillərindəki əlverişsiz hava şəraiti okeanda ekipajı götürməyə mane ola biləcəyi səbəbindən qayıdış bir neçə dəfə təxirə salınmalı oldu. Bu səbəbdən ekipaj kosmosda təxminən 15 sutka qalmalı oldu.
Maraqlı     Baxılıb: 2010   Tarix: 26 aprel 2022
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az yemek reseptleri reseptler yay geyimləri 2025 sinir sistemi veten haqqinda bayatilar meyveli tort pehriz saxlamaq qaydalari novruz bayrami öpüşme rus dilini oyrenek 2ci ders seksler hakışda