Mədə xorasını bir məşqlə müalicə etmək mümkündür
Mədə xorasını bir məşqlə müalicə etmək mümkündürMüəyyən müddət qaçmaq və intensivliyi davam etdirmək mədə xorasının müalicəsinə kömək edə bilər.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə Rusiyanın Pavlova adına Fiziologiya İnstitutunun alimləri məlumat verib. Alimlər sınaqlar zamanı bu cür məşq və qlükokortikoid hormonlarının əmələ gəlməsi arasında birbaşa əlaqənin olduğunu sübut ediblər.
"Müəyyən şərtlərdəki rejimdən və intensivlikdən asılı olaraq qaçış nəticəsində yaranan stress mədə xorasını azalda bilər. Bu, qlükokortikoid hormonlarının qaçış zamanı sərbəst buraxılması və antiallerz təsir göstərməsi ilə baş verir ", - institutun direktoru Lyudmila Filaretova izah edib.
Qaçış terapiyasında mədə xorasının stress nəticəsində və ya indometasin qəbul etməyiniz nəticəsində yaranıb-yaranmaması nəzərə alınmalıdır. Yaranın stressli vaxtı məşq etmək yalnız könüllü rejimdə olar. Tək qaçmaq stress faktoru olduğundan xəstəlik əksinə daha da pisləşə bilər.
Nizamsız məşq heç bir nəticə verməyəcək, gündəlik məşq xoraların müalicəsinə kömək edə bilər. Tədqiqatçılar ölçülmüş və uzun məsafələrə qaçmağı məsləhət görürlər. (publika.az)
Xəbərlər     Baxılıb: 1138   Tarix: 12 oktyabr 2020
Həkim həqiqətləri açdı: "Pul qazanmaq üçün uşağınıza bu analizləri verdirirlər"
"Lazımsız analizlər bizə heç bir məlumat vermir, amma əsasən rayon yerlərində bunu çox görürük. Birinci növbədə qan analizi ilə qurd xəstəliklərinə diaqnoz qoymağa çalışmaq düzgün deyil". xəbər verir ki, bu sözlər
Faringit zamanı nə etməli?
Faringit (boğaz iltihabı) boğazda ağrı, qızartı və udqunma çətinliyi ilə özünü göstərir. Bu problemə viruslar, bakteriyalar və ya allergiyalar səbəb ola bilər. Sürətli sağalma üçün aşağıdakıları etməlisən:. Bol maye qəbu
Qıcıqlandırıcı öskürək zamanı nə etməli?
Quru və qıcıqlandırıcı öskürək, boğazda və nəfəs yollarında qıcıqlanma nəticəsində yaranır. Xüsusilə gecələr daha çox artaraq yatmağa mane ola bilər. Onu azaltmaq və sağalma prosesini sürətləndirmək üçün aşağıdakı üsullar
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az geyim dəbləri geyim seçimi sac duzumleri makaron reseptləri dirnaq ucun maska ev dizaynlari yataq otagi oxatan burcu xanim az novruza aid hakistalar seksual novruz bayramına aid aysel