Metroda gediş haqqı artırılacaq: 40 QƏPİK
Metroda gediş haqqı artırılacaq: 40 QƏPİKBütün sahələrdə və xidmət sektorunda qiymət artımları müşahidə olunur. Öncəki 5 illə müqayisədə ölkə büdcəsindəki ciddi azalma ictimai nəqliyyata da təsirsiz ötüşməyəcək. Xüsusən də metroda gediş haqqının artırılacağı gözlənilir.
"Bakı Metropoliteni" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin əhaliyə göstərdiyi xidmət o qədər də yaxşı deyil. Son vaxtlar metroda tez-tez nasazlıqlar baş verir. Ekspertlər bunu bahalaşmanın anonsu kimi qiymətləndirirlər. Çünki bundan öncə də bahalaşma öncəsi tez-tez qatarlarda nasazlıqlar yaranırdı. Bəzi məlumatlara görə, metroda gediş haqqı 40 qəpik ola bilər. Elektrik enerjisinin qiymətinin artması da metroda gedişhaqqının artmasına təsir edə bilər.
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin mətbuat xidmətinin rəhbəri Nəsimi Paşayev mediaya açıqlamasında qeyd edib ki, qiymət artımı xərclərin çoxalmasına səbəb olacaq:
"Hələ ki, Tarif Şurasına müraciət etməmişik. Amma elektrik enerjisinin qalxması metro xərclərinə təsir edəcək. Ümumiyyətlə, metroda sərnişin daşınma xərci onların ödədiyi gediş haqqından bahadır. Uzun illərdir ki, bu belədir. Amma hökumətin sosialyönümlü siyasətinin nəticəsi olaraq, hər il metronun xərclərinin ödənilməsi üçün dövlət büdcəsindən metroya dotasiya ayrılır. Hazırda da o zərərin ödənilməsi üçün biz dotasiya alırıq. Hələ ki, bu səbəbdən problem yoxdur. Tarif Şurasına da bununla bağlı müraciət etməmişik. Gələcəkdə Tarif Şurasının nə qərar qəbul edəcəyini isə deyə bilmərik"./cebheinfo/
Maraqlı     Baxılıb: 2844   Tarix: 02 dekabr 2016
maskalar qadin sayti yay geyimləri 2026 hamilə qalmaq yay kolleksiyasi oxucu mektubu prostat vəzi kosmetika veten haqqinda bayati vətən haqqında bayatılar həsən bəy zərdabi birlik novruza aid hakista