Elm əl gigiyenasında hansını tövsiyə edir: Sabun, yoxsa dezinfeksiyaedici?
Xəstəliklərdən qorunmağın ən sadə və təsirli yolu əlləri təmiz saxlamaqdır. Lakin çoxumuz hələ də sabunla yumağın, yoxsa spirtli dezinfeksiyaedicilərin daha yaxşı qoruduğunu dəqiq bilmirik. Elmi araşdırmalar göstərir ki
Antibiotiklər virusları öldürmür – Pediatr valideynləri xəbərdar etdi
Antibiotiklər viruslara təsir etmir. Onların virus infeksiyalarına qarşı heç bir effekti yoxdur, əksinə, zərər verə bilər. xəbər verir ki, bunu canlı yayımda Səhiyyə Nazirliyinin K.Y.Fərəcova adına Elmi-Tədqiqat Pediatriy
Hər evdə istifadə olunur, lakin xərçəngə yol açırmış – İki ədədi kifayətdir
Braziliya qoz-fındığı geniş şəkildə "super qida" kimi tanınır. Məhsul antioksidantlar, B və E vitaminləri, eləcə də kalsium, sink, maqnezium və xüsusilə selenlə zəngindir. xəbər verir ki, bu barədə "MailOnline"
donlar 2026 reseptler geymler 2026 xinayaxdi bayatilari gelinlikler əməliyyatlar həzm orqanları kosmetika kəlamlar oxatan porno irem derici qurd xəstəliklərinə qarşı mualicə