Sizi daha çox nəyin idarə etdiyini heç düşünmüsünüzmü - ehtiras və ya ağıl? Şəxsiyyət testimizlə psixikanızın dərinliklərinə qərq olun!
Milli.Az psixologiya və özünü tanıma sahəsində şəxsiyyət testləri xüsusi yer tapıb. Onlar bizim şüurlu və şüuraltı zehnimizə dair fikir təklif edir, hətta fərqinə varmadığımız xüsusiyyətləri ortaya qoyur.
Bu gün sizin üçün unikal testimiz var. Bu, daha çox ehtiras və ya ağılla idarə olunduğunuzu aşkar etməyə kömək edəcək.
Sizə lazım olan tək şey şəkil seçməkdir. Uzun müddət düşünməyin. Sadəcə instinktiv olaraq dərhal diqqətinizi çəkən şəkli seçin.
Şəkil 1
Bu şəkli seçmək daha çox ehtirasla idarə olunan bir insan olduğunuzu göstərir. Siz ürəyin çağırışına uyan və həqiqətən sevdiyiniz şey üçün risk etməkdən imtina etməyən birisiniz.
Digər tərəfdən, ehtiraslı təbiətiniz bəzən sizi impulsiv qərarlar verməyə vadar edə bilər, lakin həyata susuzluğunuz sizi həmişə düzgün istiqamətə aparır.
Şəkil 2
Əgər ikinci şəkli seçmisinizsə, ehtiras və ağıl arasında tarazlığı necə saxlamağı bilirsiniz. Xəyallarınızın arxasınca getməkdən qorxmursunuz, amma bunu yaxşı planlaşdırılmış strategiya ilə edirsiniz.
Siz ürəyinizi və zehninizi tarazlaşdırmaq ustasısınız, bu da sizi sabit, etibarlı və çevik bir insan edir.
Bununla belə, planlaşdırma ilə çox məşğul olmamağı unutmayın ki, həyatın kortəbiiliyindən həzz almağı unutmusunuz.
Şəkil 3
Üçüncü şəklin seçilməsi ağlınıza daha çox güvənən bir insan olduğunuzu göstərir. Siz məntiqli və analitiksiniz, qərar qəbul etməzdən əvvəl hər şeyi düşünməyi üstün tutursunuz.
Nadir hallarda emosiyaların mühakimənizi bulandırmağa imkan verirsiniz, bu da sizi həyatınızın əla kapitanı edir. Ancaq diqqətli olun, çünki həddindən artıq düşünməyə meyliniz kortəbii hərəkətlərin sevincini itirməyinizə səbəb ola bilər./lent.az