"Qarabağ mənim qeyrətimdir, mən Nərmin deyiləm ki azərbaycanlıları təhqir edim" - Hüseyn Əzizoğlu
"Qarabağ mənim qeyrətimdir, mən Nərmin deyiləm ki azərbaycanlıları təhqir edim" - Hüseyn ƏzizoğluViner Hüseyn Əzizoğlunun üzərində Qarabağ yazılmış köynəyi ilə belindən aşağı hissəsini tutması izləyicilərin qınağına səbəb olub.
Xanim.az BiG.AZ-a istinadən xəbər verir ki, o, bu barədə açıqlama verərək Azərbaycan xalqından üzr istəyib:
"İnsanlar məni səhv qələmə verdi. Dedilər ki Hüseyn Qarabağ sözünü münasib yerinin üstünə tutub. Çəkiliş zamanı etdiyimiz kiçik səhv idi, gözümüzdən qaçıb ki, Qarabağ sözü qurşaqdan aşağı düşüb. BUnu abartmağa ehtiyac yox idi. Əgər bunu təhqir kimi bilirsinizsə mən Azərbaycan xalqından, xüsusən də qarabağlılardan üzr istəyirəm. Qarabağ mənm qeyrətimdir, Mən qeyrətimə söz atamayacam ki. Mən o, bu, Nərmin deyiləm ki, azərbaycanlılara söz atım, təhqir edim. Azərbaycanın istənilən bölgəsi mənim canım, ciyərimdir.
Qeyd edək ki, psixoloq Nərmin Şahmarzadə Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimovu təhqir etmiş, "Mübarizin etdiyi qəddarlıqdır, cinayətdir, erməni mənim düşmənim deyil" demişdi.