Rusiya və Azərbaycan alimləri Xəzəri tədqiq edəcəklər
Rusiya və Azərbaycan alimləri Xəzəri tədqiq edəcəklərRusiya və Azərbaycanın elmi təsisatları Xəzər regionunda tədqiqatlar sahəsində əməkdaşlığı gücləndirəcək.
Milli.Az Trend-ə istinadən bildirir ki, müvafiq saziş mayın 11-də Moskvada "Xəzər dialoqu" Beynəlxalq Assambleyası çərçivəsində imzalanıb.
Saziş Rusiya, Azərbaycan və Xəzər regionunun digər ölkələrində yerləşən təşkilatlar arasında elmi, texnoloji, innovasiya və təhsil sahələrində beynəlxalq əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi istiqamətində qarşılıqlı fəaliyyəti nəzərdə tutur.
Bura, həmçinin birgə tədqiqatlar, Xəzər dənizinin səviyyəsinin öyrənilməsi, Rusiya və Azərbaycanın sularında ekoloji monitorinq məsələləri daxildir.
Sazişin həyata keçirilməsi üçün məsləhətləşmələrin aparılması, eləcə də ekspert qruplarının yaradılması, elmi-texniki əməkdaşlıq məsələlərinə həsr olunmuş informasiya və analitik materialların buraxılması, internet resurslarının və çap nəşrlərinin inkişafı nəzərdə tutulur.
Maraqlı     Baxılıb: 1983   Tarix: 12 may 2022
yemek reseptleri həkim məsləhəti toy gecesi sevgi meyvələr xamali piroq bilik haqqinda atalar sozleri kosmetika ana haqqinda bayati xanim az seksler mekteb salam