Seks haqqında maraqlı faktlardan
Seks haqqında maraqlı faktlardanSeks haqqında heyrətamiz faktlarla tez-tez rastlaşırıq. Başlanğıc üçün seks haqqında bunları deyək ki:
Siçanın spermatezoidi filinkindən uzundur.
Pinqvinlər ildə bir dəfə orqazm yaşyır.
Qartallar cinsi əlaqəyə havada uça-uça girirlər.
Hər il 11 min seks qəzası baş verir. Artıq bu qəzaların necə baş verdiyini özünüz düşünün. Hər gün dünyada 200 min cinsi əlaqə olur.
Hər 4 kişidən 3-ü seks başladıqdan 2 dəqiqə sonra orqazmı yaşayır. Qadınların şikayət səbəbini başa düşmək olar))
"Sakit" kişilər cinsi həyatı heç bir sərhəd tanımadan yaşayan seksual aktiv kişilərə nisbətən 13 il çox yaşayır.
Qadınların 12 faizinin spermaya qarşı allergiyası var.
Tasmaniya adasında qadınlar boyunbağını sevmirlər, onlar hər şeyin təbii olmasını istəyirlər, təbiətlə harmoniyanı sevirlər. Tasmaniyada əgər qadının əri ölürsə, ərinin cinsiyyət orqanı kəsilir, qurudulur və qadın onu boynundan asmalıdır. onlarda ərin öldüyü bu şəkildə nümayiş etdirilir, küçədə boynu penisli qadınlar görsəz təəccüblənməyin
Yeni ilin başlanması Botsvanada ailələr üçün başqa bir bayramdır. inanışa görə yeni ilin başlanğıcında cütlüklər cinsi əlaqədə olarlarsa ailəyə zənginlik və bərəkət gələr, ailə xətadan-bəladan uzaq olar.
Qvineyada evli qadını başdan çıxaran kişinin (yəni gəlintutanın) əl və ya ayaq barmaqlarından biri kəsilir və cinsi əlaqədə olduğu gəlinə yedizdirilir
Şimali Koreyada qadınlara 25 kişilərə isə 27 yaşında evlənmək qanunla qadağan olunub, gərək onlar evlənməmişdən əvvəl dövləti xidmətlərini yerinə yetirsinlər
Şimali Koreya
"Poliqamiya" çoxarvadlılıq deməkdir (ətraflı seks lüğəti) , cənubi Afrikada bir ənənə var, kişi nə qədər çox arvad ala bilirsə, bu o qədər məqbul sayılır
Kolumbiyada bir ənənə var, cütlük, yəni bəylə gəlin ilk dəfə cinsi əlaqədə olarkən gəlinin anası kənarda oturub şahidlik etməlidir
Laosda qadınların ayaqları ən erotik yer kimi qəbul olunur, buna görə də qadının ayağının görsənməsi qadağandır
Tayvanda ilk dəfə cinsi əlaqədə kürəkənin qohumu və ya yaxın dostu olur, səbəb: kürəkən belə darıxdırıcı işlə vaxt itirməsin
Mavritaniyada qəribə bir adət var, əgər qadın evlilik yaşındadırsa onun çəkisi ən azı 60 kiloqram ən çoxusa, 100 kiloqram ola bilər az yeyənləri cəzalandırıllar