Sənəd şəkillərinin uğurlu alınmasının sirrləri
Sənəd şəkillərinin uğurlu alınmasının sirrləriBəhsə girə bilərəm ki, sənin ən sevilməyən fotoşəkilin pasport, sürücülük vəsiqən və tələbə biletində olandır. Biz-Xanim.az komandası olaraq, bir araşdırma apardıq, mütəxəssis rəylərini araşdırdıq. Sənə məhz həmin sənəd fotolarını ən sevimlinə çevirməyin yollarını izah edəcəyik.
p.s.; Hətta söz verə bilərəm ki, bunlara əməl etsən, həmin rəsmi və cansıxıcı fotoqrafiyalarını o qədər sevəcəksən ki, sosial şəbəkə səhifəndə belə paylaşacaqsan
Hazırsan?
Elə isə, diqqətin bizdə olsun.
Əvvəla qeyd edim ki, bu prosesdə ən böyük səhvi qızlar edir;
- uzun saçlarının cazibəsini, rəsmi fotosessiya zamanı göstərməyə gərək yoxdur. Dirsəklərədək düşən saçlar boyunu çox nazik, çiyinləri isə vizual olaraq balacalaşdırır.
ÇARƏ; saçlarını məsələn sadə ‘’at quyruğu’’ yığ ki, üzün işıqlı, cizgilərin aydın görünsün.
Hə, nə qədər unutmamışam… Saçlarını çox tarım yığma! Belə etsən, hədsiz sərt və xoşagəlməz görünərsən.
- Makiyajdan çox istifadə etmə! Əvvəlki söhbətlərimizdən yəqin ki xatırlayırsan- ‘’gözəllik-SADƏLİKdir’’.
- İri həcmli zinət əşyalarını da həmin gün evdə unutsan yaxşıdır. Axı rəsmi fotosessiyada məqsəd sənin təbii və ciddi obraz yaratmağındır. Unutma ki, sənəd şəkilləri iki aylıq istifadə üçün deyil. Təsəvvür et bu mövsüm dəbdə olan sevimli zınqırovlu sırğan üç il sonra necə gülünc görünə bilər.
İndi isə, böyük fərq yaradan kiçik detallara baxaq.
Makiyajında hansı rəngləri istifadə etsən, dərin təravətli, gözlərin parlaq, burun və dodaqların istədiyin formada görünə bilər. İlk öncə- qüsurların, dəri rənginə uyğun vasitələrlə korreksiyası ( bilirəm ki sənin qüsurun yoxdur! olanlara aiddir).
- yeni il yolkasının çalarlarını və parlaqlığını xatırladan al-əlvan, zərli boyalardan UZAQ ol. Sənin heyranedici gözlərin və ideal dodaqlarının makiyajı üçün şaftalı, qəhvəyi, çəhrayı çalarlar əla seçimdir.
Adi kirşan da daha təhlükəsiz seçimdir.
Əgər bir qədər qarabuğdayı dəriyə sahibsənsə şaftalı rəngli ənlik sənə çox yaraşacaqdır.
Həmçinin arxayın və mülayim görünməyi də unutma. Fotoqraf çəkirəm dediyi anda xoş bir şey haqqında düşün.