Aygün Azərbaycan ifaçılığına azadlıq gətirib
Xalq şairi Ramiz Rövşən Xalq artisti Aygün Kazımova haqqında açıqlama verib. Axşam.az xəbər verir ki, R.Rövşən "Bir mahnının tarixçəsi" verilişində Pop kraliçanın Novruz bayramında ən çox səsləndirilən "Novru
"Uzak şehir"in azərbaycanlı ulduzlarından yeni FOTOLAR
"Uzak şehir"in azərbaycanlı ulduzları Ozan Akbaba ilə Sinem Ünsal birlikdə yeni fotolar çəkdirib. xəbər verir ki, cütlük yerli jurnallardan birinin yeni buraxılışı üçün kamera qarşısına keçiblər. Xatırladaq ki
Artıq Azərbaycanda kişi xarakterində olan yaşlı aktyor qalmadı' - Cavidan
"Artıq Azərbaycanın yaşlı nəsildən və əsl kişi simasında olan, kişi xarakterində olan aktyorları qalmadı. xəbər verir ki, bu sözləri müğənni, aktyor Cavidan Novruz sosial media hesabında yazıb. O, Xalq artisti Ənvə
Azərbaycanda ilk dəfə canlıdan-canlıya böyrək transplantasiyası əməliyyatı həyata keçirilib
Yeni Klinikada ilk dəfə icbari tibbi sığortanın Xidmətlər Zərfi çərçivəsində orqan transplantasiyası əməliyyatı icra olunub. Canlıdan-canlıya köçürülən böyrək transplantasiyası əməliyyatı uğurla başa çatıb. xəbər verir ki
Azərbaycanda uşaqlar və böyüklər arasında yayılan virus nədir? - Baş infeksionist DANIŞDI
Azərbaycanda son zamanlar əsasən uşaqlar arasında, ishal, qusma və qızdırma ilə müşayiət olunan virus yayılıb. xəbər verir ki, bu simptomlarla bağlı xəstəxanalara üz tutanların sayı az deyil. Bəzi xəstəxanalarda bu cür xəstələr
Azərbaycan musiqisi satılmamalıdır' - Xalq artistindən tənqid
"Bu gün Azərbaycan musiqisi satılır. Bir musiqi yarananda onun müqabilində qonarar istənilirsə, o Azərbaycan musiqisi deyil". . xəbər verir ki, bunu "Özəl" verilişində qonaq olan Xalq artisti Nazpər
Azərbaycanda rejissor məcburdur ki, qapı-qapı gəzib pul axtarsın' - Ülviyyə Əliyeva
"Bizdə yaxşı yazarlar var, yoxdur desəm günaha bataram. Amma onların da sənətinə uyğun, peşəsinə uyğun qiymət verən yoxdur. İnsan özünə, qələminə güvənir və bir qiymət qoyur. Ona da o pulu vermirlər. Sonda hər şey gəli
Ozan Akbabadan azərbaycansayağı paylaşım - FOTO
Əslən azərbaycanlı olan türk aktyor Ozan Akbaba yeni paylaşımı ilə azərbaycanlı pərəstişkarlarının marağına səbəb olub. xəbər verir ki, reytinglərdə zirvəyə qalxan "Uzak şehir" serialının ulduzu azərbaycansayağ
Tanınmış professordan Azərbaycandakı gözəllik salonları ilə bağlı XƏBƏRDARLIQ
Məlum olduğu kimi, artıq gözəllik salonlarına da qadağalar gəlir. Analitik Ekspertiza Mərkəzi məlumat yayaraq bildirib ki, tibbi kosmetologiyaya cərrahi müdaxilələr istisna olmaqla (plastik cərrahiyyəyə aid olduğundan) konservati
"Nimesil"in xeyirdən çox ZƏRƏRİ VAR? - Azərbaycanlı həkim DƏHŞƏTLİ fəsadlardan danışdı
Bəzi xarici kütləvi informasiya vasitələrinin məlumatına görə, ABŞ-də və Avropada "Nimesil" dərman vasitəsi qadağa olunub. Səbəbi isə onunla əsaslandırırlar ki, "Nimesil"in çoxsaylı fəsadları var. Məsələn
Azərbaycan 'Avroviziya 2025'də bu sırada çıxış edəcək
İsveçrənin Bazel şəhərində baş tutacaq "Avroviziya 2025"də iştirak edən ölkələrin yarımfinal püşkatması baş tutub. xarici mətbuata istinadən xəbər verir ki, ölkəmizi təmsil edən müğənni birinci yarımfinalın ikinc
Xəstəlik tüğyan edir: Azərbaycanda qapanma olacaq?
Bir müddətdir ki, ölkədə xəstəlik tüğyan edir. Artıq vəziyyət kifayət qədər ciddiləşib. Virus artır, xəstə sayı çoxalır. Bu isə insanlarda narahatlıq yaradır. Bəs bunun çıxış yolları nədir? Yaxın zamanda qapanmaya gedilə
Azərbaycana da çatdı: qapanmalar olacaq?
Məlum olduğu kimi, bu gün Azərbaycanda 1 nəfərdə meymunçiçəyi xəstəliyinin aşkarlanması ilə bağlı rəsmi məlumat yayılıb. Səhiyyə Nazirliyi və TƏBİB-in birgə məlumatında 22 yaşlı şəxsin bu il 2-11 yanvar tarixlərində xaric
Virus Azərbaycana da gəlib çıxdı: Tibbi masakalardan istifadə olunacaq? - Rəşid Mahmudov AÇIQLADI
22 yaşlı Azərbaycan vətəndaşı xarici ölkəyə turistik səfərdən sonra meymunçiçəyi virusuna yoluxduğundan şübhələnərək xəstəxanaya müraciət edib. Mütəxəssislərin epidemioloji araşdırması və laborator müayinələr nəticəsind
Azərbaycanda da yoluxma aşkarlanan meymunçiçəyi virusu nədir?
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan meymunçiçəyinə yoluxma halı aşkarlanıb. 22 yaşlı Azərbaycan vətəndaşı 02-11 yanvar 2025-ci il tarixlərində xarici ölkəyə turistik səfər edib və oradan döndükdən bir-neçə gün sonra halsızlıq
Azərbaycanda meymunçiçəyi aşkarlandı - RƏSMİ
Azərbaycan meymunçiçəyinə yoluxma halı aşkarlanıb. xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin və TƏBİB-in birgə məlumatında deyilir. "22 yaşlı Azərbaycan vətəndaşı 02-11 yanvar 2025-ci i
"Bu yağın Azərbaycana idxalı qadağan olunmalıdır"
"Azərbaycana bu yağın idxalı qadağan edilməlidir". bildirir ki, bunu Qaynarinfo-ya açıqlamasında iqtisadçı ekspert Akif Nəsirli 10 ayda Azərbaycana 50 min tona yaxın palma yağının idxalından danışarkən deyib.
Azərbaycanda məşhur qadın "tiktok"er həbs edildi
Azərbaycanda daha bir tiktoker həbs olunub. -a istinadən xəbər verir ki, tiktoker Zəhra Abbasova barəsində Nərimanov Rayon Məhkəməsi tərəfindən 4 ay müddətinə həbs qərarı verilib. Z.Abbasova bir neçə gün əvvəl saxlanıla
azerbaycan melumatlari 2025, azerbaycan haqqinda melumat , azerbaycan xeberleri, azerbaycan haqqinda ətraflı xanim.az saytında öyrənə bilərsiz