Smartfonlarını əllərindən yerə qoymayanlar sağlamlıqlarını necə riskə atırlar?
Smartfonlarını əllərindən yerə qoymayanlar sağlamlıqlarını necə riskə atırlar?İnternet şəbəkədə smartfonlardan həddindən artıq istifadənin insan sağlamlığına təsirini araşdıran tədqiqatın nəticələri ortaya çıxıb.
Bir çox iştirakçılar üçün aparılmış eksperimentin nəticələri son dərəcə gözlənilməz olub. Smartfonlarını əllərindən yerə qoymayanların əksəriyyətində diqqətsizlik, onurğa ağrısı, eləcə də yuxusuzluq problemləri izlənilir.
Hər il isə yol-nəqliyyat hadisələrində, maşınla idarəetmə prosesində smartfondan istifadə edənlərin sayəsində, zərərçəkənlərin sayı artır.
Bundan əlavə, smartfon sahibləri tez-tez göz dibi quruluğundan və əzələ ağrılarından şikayət edirlər ki. Bununla yanaşı, müasir devaysların aktiv istifadəçilərinin sayı artmaqda davam edir ki, bu da yuxarıda göstərilən xəstəliklərin aktuallığını göstərir.