Arıçılıq məhsullarının faydaları. Bal, arının ən zəif məhsuludur...
Arıçılıq məhsullarının faydaları. Bal, arının ən zəif məhsuludur...Arı məhsulları ilə müalicə eramızdan əvvəllərə gedib çıxır. Xeyri də o qədər uzunömürlü və uğurludur ki, insan orqanizmi tərəfindən tamamilə mənimsənilir, tullantısı olmur. Ona görə ki, arı məhsullarının 99 faizi insan qanının plazmasına yaxındır.
Bal arının ən zəif məhsuludur. Arının südü 18, çiçək tozu isə 12 dəfə balından güclüdür. Gətirdiyi çiçək tozu ilə ən ağır xəstəlik olan epilepsiya və ağ qan, qırmızı qan kürəciklərini normaya gətirmək mümkündür. Təsəvvür edin, arı südü ilə genetik xəstəliklər müalicə olunur, ata-ana xromosomlarına nüfuz edib oradaki problemi aradan qaldırır. Nəslin bir neçə nümayəndəsində dalbadal yaranan irsi xəstəliyi də arı südü ilə aradan qaldırmaq mümkündür.
Sebet.az - onlayn alış-veriş saytı, təmizlik və təbiiliyinə zəmanətli şəkildə arıçııq məhsullarını təqdim edir. Üstəlik, bu məhsullara endirim də tətbiq olunub.
Propolis seriyasından olan həmin məhsullar:
Urenal - Böyrək və sidik yolları axarı üçün məcun;
Feminal - Qadın xəstəlikləri üçün məcun;
Boypik - Boy inkişafı üçün məcun;
İdmançı – İdmanla məşğul olanlar üçün məcun;
Bronxbal - Bronxlarda olan problemlər üçün məcun;
Xolesteral - Ürək-damar xəstələri üçün məcun;
Prostal - Prostat vəzin funksiyasını yaxşılaşdıran məcun
Hepbal - Qaraciyəri qoruyan təbii məcun;
Fenomenal - Yaddaş məcunu;
Sedabal - Sakitləşdirici və yuxu nizamlayıcı məcun;
Maximus - Cinsi istəyi artıran məcun;
Kinderbal - uşaqlar üçün məcun;
Slimbal - Arıqlamaq üçün xüsusi məcun.