27 ildən sonra Yeri gözləyən təhlükə... - Bu, 6-cı hadisə olacaq
Alimlər hesab edirlər ki, Yer kürəsi bu əsrin sonunda 6-cı dəfə yoxa çıxacaq. "qafqazinfo"-ya istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı araşdırma Kanadada aparılıb. Belə ki, BMT-nin Bioloji müxtəliflik adlı konfransınd
Ağasıoğlunun 30 ildir üzərində işlədiyi kitab
Tanınmış türkoloq alim, filologiya elmləri doktoru, professor Firudin Ağasıoğlunun 30 ildir üzərində işlədiyi doqquz cilddən ibarət "İslamöncəsi Türk Tarixi" adlı ensiklopediya elmi ictimaiyyətə təqdim olunub. -
Repetitorların qiyməti yüksəldi: 1 fənn üzrə 200 manat
Yeni tədris ili valideynlərin qayğılarını artıb. "Xəzər Xəbər"ə istinadən xəbər verir ki, xüsusilə 10 və 11-si sinif şagirdlərinin valideynləri övladlarını məktəbdən əlavə hazırlıqlara yönəldirlər. Məqsəd onları
Müəllim və direktorlara ŞAD XƏBƏR
2024-cü ilin dövlət büdcəsinin layihəsində müəllimlərin sertifikasiyası üçün 71,0 milyon manat, məktəb direktorları və müavinlərinin əməkhaqlarına əlavələrin müəyyən edilməsi üçün 22,6 milyon manat (93,6 milyon manat) vəsai
Əziz Sancar AMEA-nın fəxri üzvü seçildi
Nobel mükafatı laureatı Əziz Səncər AMEA-nın fəxri üzvü seçilib. xəbər verir ki, bununla bağlı məsələ AMEA-nın bu gün keçirilən ümumi yığıncağında müzakirəyə çıxarılıb. Qeyd olunub ki, AMEA prezidenti, akademik İsa Həbibbəyl
Eynşteyn yenə haqlı çıxdı - Kainatın modeli dəyişir
Xəbər verdiyimiz kimi, kainatda qara dəlik aşkar edilmişdi. Lakin bu dəfə kəşf edilən qara dəlik qeyri-adidir. Kainat modelinə sığmayan bu qara dəlik indiyə qədərki kainat haqqında təsəvvürləri kökündən dəyişə bilər. -a istinadə
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az gözəllik məhsulları geyim dəbləri toy gecesi hamiləlik hesablama kişi sonsuzluğu tüklərin təmizlənməsi maraqli el islerinin hazirlanmasi tərəzi usaq geyimleri baldiza aid hakisda novruz hakistasi sevda