Azərbaycanda "Siqaret çəkmə, kino çək!" mövzusunda qısa film müsabiqəsi elan edilib
Azərbaycanda "Siqaret çəkmə, kino çək!" mövzusunda qısa film müsabiqəsi elan edilib"Report" İnformasiya Agentliyi, "Cinemazadeh" studiyası, "Bakı Media Mərkəzi", "CinemaPlus" kinoteatrlar şəbəkəsi, "Azad Azərbaycan" teleradio yayım şirkəti və "CBC" telekanalı sağlam həyat tərzinin təbliği ilə əlaqədar "Siqaret çəkmə, kino çək!" mövzusunda qısa film müsabiqəsi elan edir.
Müsabiqənin şərtlərinə görə:
1. Müsabiqəyə yalnız ictimai yerlərdə tütün məmulatlarının istifadəsinin məhdudlaşdırılması mövzusunu əhatə edən tamamlanmış filmlər qəbul olunur;
2. Müsabiqəyə müəlliflərin orijinal işi olan filmlər qəbul olunur;
3. Filmlər 31 yanvar 2018-ci il tarixindən 30 mart 2018-ci il tarixinədək qəbul olunur. Qaliblərin adları 7 aprel 2018-ci il tarixində təntənəli mərasimlə elan olunacaq. Təşkilatçılar təqdim olunan işlərin həcmindən asılı olaraq son tarixləri dəyişmək hüququna malikdirlər;
4. Bir müəllif istənilən sayda film təqdim edə bilər;
5. Filmlərin xronometrajı 5 dəqiqədən artıq olmamalıdır. Filmlər youtube.com və ya vimeo.com saytlarına yükləndikdən sonra, keçid [email protected] elektron ünvanına müəllifin əlaqə məlumatları ilə birgə təqdim olunmalıdır;
6. Filmlərin çəkiliş formatı və texniki xüsusiyyətləri (rəng, səs, kadr tezliyi, kadrın ölçüsü və s.) baxımından məhdudiyyət yoxdur;
7. Müsabiqəyə yalnız Azərbaycan dilində olan filmlər qəbul olunur;
8. Müsabiqədə istənilən yaşda olan müəlliflər iştirak edə bilər;
9. İştirakçı müsabiqəyə film təqdim etməklə müəllif hüquqlarının tək və müstəsna olaraq ona məxsus olduğunu və hər hansı üçüncü tərəfin hüquqlarının pozulmadığını təsdiq edir;
10. Qaliblərin adları "Report" İnformasiya Agentliyinə məxsus Report.az saytında elan olunacaq. Təşkilatçılar münsiflər heyəti tərəfindən seçilməyən filmlərə şərh vermirlər;
11. İştirakçı müsabiqəyə film təqdim etməklə bütün şərtləri diqqətlə oxuduğuna və razılaşdığına zəmanət verir.
Müsabiqə şərtlərinə uyğun olan videolar tanınmış kinorejissor, aktyor, ictimai xadim, jurnalist, sağlam həyat tərzinin təbliği üzrə fəaliyyət göstərən qeyri-hökumət təşkilatının nümayəndələrindən ibarət münsiflər heyətinə müəllifləri göstərilmədən təqdim olunacaq. Münsiflər heyəti qısa filmləri müstəqil şəkildə qiymətləndirəcək.
Müsabiqənin qalibi 3 000 manat, 2-ci yeri tutan ekran işi 2 000 manat, 3-cü yerə layiq görülən film 1 000 manat məbləğində mükafatlandırılacaq.
Müsabiqənin qalibləri 7 aprel 2018-ci il tarixində elan olunacaq.
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyev "Tütün məmulatlarının istifadəsinin məhdudlaşdırılması haqqında" qanunu imzalayıb. Bu qanun Azərbaycan əhalisinin sağlamlığının qorunması, sağlam həyat tərzinin təbliği, uşaqların və gənclərin sağlam böyüməsi və inkişafı, zərərli vərdişlərə aludəçiliyin profilaktikası, tütün məmulatlarının istifadəsinin və tütün tüstüsünün ətraf mühitə ziyanlı təsirlərinin azaldılması istiqamətində fəaliyyətin hüquqi əsaslarını müəyyən edir.
Maraqlı     Baxılıb: 2511   Tarix: 02 fevral 2018
qis geyimləri 2026 kosmetika mehsullari həkim məsləhəti seksual fotolar ulduzlar hamiləlikdə qidalanma boyuk qadin dosleri kosmetika dolca salatlar nizami gəncəvi vətən hakışda