7. Qarğıdalı çöpləri (kukuruz) və "şəkər pambığı". Şəkər 140 dərəcədə yandığı üçün bu "qida"larda şəkər əvəzləyicilərindən istifadə olunur.
8. Kimyəvi qarışıqlı sıyıq və şorbalar. Bu "qida"larda təbii heç nə yoxdur.
9. Barbaris. Kimyəvi essensiyadan hazırlandığı üçün mədənin selikli qişasının "qatil"i sayıla bilər.
10. Marmelad. Dükanlarda satılan marmeladın tərkibinin 98 faizi kimyəvi əlavələr, dadlandırıcılar və konservantlardır.
11. Cemlər. Tərkibində normadan dəfələrlə artıq antiturşular var. Əsl mürəbbə və ya cem heç vaxt bu qədər saxlana bilməz.
12. Fast-fud restoranlarındakı qızardılmış kartof. Bu kartofa həddən ziyadə kimyəvi maddələr vurulduğu üçün o, uzun müddət "qaralmır".
13. "Doktor" kolbasası. Belə kolbasa, paştet, sosis və sardelkalar soyad, suiti piyi, donuz əti, donuz dərisi və s.-dən ibarətdir.
14. Vetçina. Dükanlardla satılan vetçinanın 95 faizi ona həcm verən geldən ibarətdir.
15. Hisə verilmiş kolbasalar. Bu kolbasalar hisə verilmir, xüsusi "hisəvermə" maddəsindən istiadə olunur.
16. 2 aydan artıq saxlama müddəti olan süd məhsulları.
17. Plastik qablarda mayonez. Belə mayonezdəki sirkə plastik qabı içəridən əridir, zəhərli qarışıq yaradır.
18. Çox "qala bilən" üzüm. Belə üzümdə xloroform və başqa antiturşular kimi zəhərli maddələr yetərincədir.
20. Mövsümdən əvvəl və ya sonra satılan bibər. Tam gen-modifikasiyaya uğradılmış "qida"dır.
21. Qışda çiyələk. İsrail kimi qışda çiyələk yetişən ölkədə yaşamırsınızsa, belə çiyələyi əsla almayın.
23. Dondurma. İndi satılan dondurmaların 99 faizi sırf essenssiyadan hazırlanır və onun tərkibində təbii süd olmur.
24. Qablaşdırılmış keks və ruletlər. Aylarla saxlanan bu kekslər çox zərərlidir.
25. Şokolad konfetləri. Bu konfetlərin tərkibinin 90 faizi kimyəvi maddələr, boyalar və dadlandırıcılardır.
25. Dükanlardakı toyuq əti. Bu toyuq ətinin tərkibində həddən artıq kimyəvi maddələr və hormonlar var. Dükanlardakı toyuq əti yemək kişilərə xüsusilə məsləhət deyil, çünki belə toyuq ətində 6 qadın hormonu, o cümlədən proqesteronlar var.
28. Tez əriyən qəhvələr. Bu qəhvə hormonal fəsadlar yaradır.
29. Ətirli çaylar. Bu çaylardakı "dad" sırf kimyəvi turşular və maddələr hesabına əldə olunur.
30. Rafinə olunmuş bitki yağları. Bu yağlar molekulyar struktur baxımından plastik maddədən fərqlənmir. Belə yağlarda yalnız nə isə qızartmaq olar.
31. Ketçup, souslar, əlavələr. Tərkibdə ifratt dərəcədə konservantlar, boyalar və kimyəvi maddələr var.
32. Kartof çipsləri. Orqanizmdə ciddi fəsadlar yaradır.
33. Qablaşdırılmış "sup"lar və "yemək"lər. Bu "qida"ların tərkibinin 85 faizi kimyəvi əlavələr və konservantlardır.
35. Qazlaşdırılmış şirin içkilər. Belə içkilərdə şəkər və kimyəvi maddələr çox olduğundan, susuzluğu yatırmaq əvəzinə, daha da artırır.