Bu kartof yeməkləri daha zərərlidir: Heç kim bilmir
Bu kartof yeməkləri daha zərərlidir: Heç kim bilmirKartof yaxşı kimyəvi tərkibə malik, kifayət qədər sağlam məhsul hesab edilə bilər.
Milli.Az lent.az-a istinadən bildirir ki, sobada bişmiş kartof ən sağlamdır.
Mağazada satın alınan yeməyin zərərli olması, bir müddət istifadə olunan yağda bişirilməsi ilə əlaqədardır. Nəticədə, kanserogen maddələrlə zənginləşdirilmiş son dərəcə yüksək kalorili yeməklə özümüzə ziyan vururuq.
Qızartmanın kartofun faydalarını qorumaq üçün ən yaxşı seçim olmadığını xatırlamaq vacibdir. İstilik nəticəsində tərəvəzlər zərərli maddələrin mənbəyinə çevrilə bilər. Qızartmanın ürək-damar sisteminə və çəki göstəricilərinə mənfi təsir etdiyini də xatırlamaq lazımdır.
Xəbərlər     Baxılıb: 939   Tarix: 11 aprel 2024
Yorğunluq, ağrı və göyərmələr hansı xəstəliyə işarədir?
Yorğunluq, ağrı və göyərmələr bəzən ciddi sağlamlıq problemlərinin əlaməti ola bilər. Bu şikayətlər çox vaxt diqqətə alınmadan ötəri keçir, amma bəzən onlar bədənimizdə ciddi bir problemin olduğunu göstərir. xəbər verir ki
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az donlar 2025 geyim necə seçməli gozel gorunmek kesmikli koke toy dəbi yumurta qabiginin xeyri qadin saytlari gozellik gözellik hakışda novruz ikizler