Faydalarını bilsəniz işə velosipedlə gedib-gələcəksiniz - Beyni aktivləşdirir, piyləri əridir
Faydalarını bilsəniz işə velosipedlə gedib-gələcəksiniz - Beyni aktivləşdirir, piyləri əridirDaha sağlam bir həyat üçün idman etməyin vacib olduğu hamıya məlumdur. Amma çox işləyən və idman etmək üçün vaxtı olmayan insanlar üçün çox ən ideal variant velosiped sürməkdir.
Milli.Az medicina.az-a istinadən velosiped sürməyin faydalarını təqdim edir:
Gün ərzində yarım saat velosiped sürmək ən yaxşı fiziki aktivlik növü hesab edilə bilər. Velosiped sürmək kardiovaskular xəstəlikləri, bir çox xərçəng növlərini və piylənməni uzaq edir.
Şəhərdə velosiped sürənlərin gün ərzində enerji səviyyələri daha yüksək olur. Velosiped sürmək depressiyanı da aradan qaldırır, həm beyni aktivləşdirir, həm də orqanizmi rahatladır.
Velosiped sürmək aerobik hərəkətdir, əzələlərə elastiklik və güc verir.
Velosiped sürmək stresi və piylənməni aradan qaldırır.
Bütün buları nəzərə alaraq, gün ərzində ən az yarım saat velosiped sürmək orqanizmə yaxşı təsir edəcək. Boş vaxtı az olan insanlar isə işə də velosipedlə gedib-gələ bilərlər. Bundan əlavə, velosipedlə hərəkət etdikdən sonra gecəni də rahat yatacaqsınız.
Maraqlı     Baxılıb: 2170   Tarix: 27 mart 2019
hamiləlik yemek reseptleri yaz geyimleri 2026 vaginal quruluq daban agrilari paxlavalar qəbizlik kosmetika qoğalın nağlı veten haqqinda bayati faydalı maskalar usaq seirleri rus dilin nece orenek