Öpüşmək qadağandır (Maraqlı)
Öpüşmək qadağandır (Maraqlı)Dünya ölkələrində olan qeyri-adi maraqlı qadağalar
SSRİ-nin rəhbəri olan İosif Stalin tarixin ən çox müzakirə edilən liderlərindəndir.
Yaponiyada kiçik qardaş qardaşının sevdiyi qız ilə evlənməyinə icazə verə bilər. Bu yaponların 1000 illik adət-ənənəsinə əsaslanan ailə hörmətdən irəli gəlir. Bu halın gerçəkləşməsi üçün isə hər iki qardaşın razılığı lazımdır.
Filippində qanuna görə, dövlət nömrə nişanlarının son xanasında 1 və ya 2 olan maşınlar bazar ertəsi günü yola çıxa bilərlər. 3 və ya 4 olanlar çərşənbə axşamı, 5 və ya 6 olanlar çərşənbə, 7 - 8 olanlar cümə axşamı, 9 və ya 0 olanlar isə cümə günü yollarda ola bilər.
Almaniyada evinizə girən oğruya bıçaqla və ya yastıqla hücum etməyin fərqi yoxdur. Hər iki halda siz silahla insana hücum etmiş hesab edilirsiniz.
Çində 1987-ci ildə qəbul edilən qanuna görə, hər ailədə yalnız 1 uşaq ola bilər. İkinci uşaq üçün ailələr yüksək vergi ödəməlidirlər.
Fransada dəmiryolunda öpüşmək qadağandır.
Afrika ölkəsi olan Svazilendda insan ömrü 30-35 yaş arasıdır. Burada qadınlar ikinci sinif insan hesab edilirlər və onların əleyhinə bir çox qanunlar var. Bunlardan biri də onlara alt paltarı geyinməyin qadağan edilməsidir.
İngiltərədə ictimai nəqliyyatda qadınların şokolad yeməyi qadağandır.
Danimarkada sürücünün qarşısına at arabası çıxarsa, o arabaya yol verməlidir.
İtaliya ətək geyinən kişilər həbs edilirlər.
Avstraliyada uşaqların siqaret alması qadağan, çəkməsi isə sərbəstdir.
Taylandda əgər maşın sürürsünüzsə mütləq köynək geyinməlisiniz.
Taylandda alt paltarsız gəzmək qadağandır.
Sinqapurda metroda saqqız çeynəyən tutulur.
ABŞ-ın Los Anceles şəhərində məhkəmədə müttəhim kürsüsündə ağlamaq qadağandır.
Maraqlı     Baxılıb: 5333   Tarix: 05 oktyabr 2013
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az gelinlikler hamilelikde qidalanma həkim məsləhəti xorionik qonadotropin tənəffüs orqanları gecəliklər qalin saclara qulluq kahfe falı prostat atalar sozleri usaq geyimleri damla