"Övladlarımız Elza kimi əcaib tərzə bürünməkdənsə, gözəl söz deyə bilsələr yaxşıdır"- Aydın Elzanı tənqid etdi
Əməkdarartist Elza Seyidcahanın meyxanaçıları gənc nəslə pis örnək olmaqda günahlandırmasınamüğənni Aydın Sani sərt reaksiya verib.
azxeber.com-un "Gəl danış" layihəsinə müsahibə verən müğənni əməkdar artistin bufikirlərini tənqid edib:
"Bilmirəmbunu Elza xanım hansı əsaslara söykənərək deyir, mən meyxananı şəxsən sözə görəsevmişəm. Elza xanım bu gün Azərbaycan mədəniyyəti üçün nə qoyub bilmirəm,bunu gələcək nəsillər göstərər. Amma mən istərdim ki, övladlarımız əcaib nələrəsəbürünməkdənsə, gözəl söz deyə bilsinlər. Ən azından tribunaya başında ananaslı,bananlı papaqla çıxmayasan ki, səni eşitsinlər. Maraqlı göründü, vəssalam.Orada da bitdin sən! Mənim o qədər savadım da yoxdur, gəlim o yerə çatım ki, ocümlələri də anlayım. Mən bu müasirliyi qəbul etmirəm. Onun şeirlərindəki açıqfikirliliyi, çılpaqlığı qəbul etmirəm. Amma mən meyar deyiləm, hərənin öz zövqüvar. Onun büründüyü imicdənsə, mənim üçün iki kəlmə söz daha önəmlidir. Bunu dasöz sevən insanlar anlayar. Şeirlərini oxumamışam, efirlərdə eşitmişəm. Şeir gərəkçılpaq olmasın. Şeir məni düşündürməlidir. Üç dənə, beş dənə söz yığını iləkitab ərsəyı gətirmək mənim üçün önəmli deyil. İnsanın bir əqidəsi, iç dünyasıvar da. Mən ona düşmən deyiləm, sadəcə onu sevmək məcburiyyətində deyiləm, o daməni təbii ki.
Sani, meyxananın bu yerə gəlib çıxmasında əziyyəti olan ustadlardan da danışıb:
"Yeni nəsil yetişir. Amma bəzi ustadlar var ki, onların adını hərzaman çəkməyi özümə borc bilirəm. Vüqar Əbdülov, Namiq Qaraçuxurlu. Bunlarmeyxana ilə doğulublar. Meyxananın gözəlliyini estetik cəhətdən göstəriblər vəhətta qadınlara da sevdiriblər. Bu o ustadların əziyyətidir. Siz xanım olaraqmeyxananı elə-belə sevə bilməzdiniz" deyə Sani bildirib.