Saçlara yapışan saqqızı necə çıxarmaq olar? Saça yapışmış saqqızı asanlıqla çıxarmağın yolları
Saçlara yapışan saqqızı necə çıxarmaq olar? Saça yapışmış saqqızı asanlıqla çıxarmağın yollarıSaçlara yapışan saqqız təsadüfən zaman zaman bir çox insanın başına gələ bilər. Həmçinin təsirli olduğu üçün bəzilərini çıxarmaq çətin ola bilər. Bu vəziyyətdə tətbiq oluna biləcək bəzi praktik üsullar var. Beləliklə, saçlara yapışan saqqızı necə çıxarmaq olar? Saça yapışan saqqızı asanlıqla çıxarmağın yolları ...
Saçlara yapışan saqqızı çıxarmağın bir neçə sadə yolu var. Bu üsullara daha yaxından nəzər salaq.
Saçlara yapışan saqqızı necə çıxarmaq olar?
Saqqız kimi yapışqan məhsulların saçlara yapışması çox çətindir. Hətta saç düzümü tələb oluna bilər. Ancaq saç kəsilmədən saqqızdan xilas olmaq mümkündür.
Zeytun yağı: Saçlara saqqız yapışdırmaq üçün tətbiq oluna biləcək üsullardan biri də zeytun yağı ilə təmizləməyə çalışmaq ola bilər. Saçdakı saqqızı çıxarmaq üçün o bölgəyə bir az zeytun yağı sürtün və gözləyin. Sonra saqqız bir peçete ilə saçdan çıxarılır. Saqqız parçaları qalarsa, diş fırçası ilə fırçalamaq kömək edə bilər. Saqqızı təmizlədikdən sonra zeytun yağı tətbiq olunan sahəni yaxşıca təmizləyin. Çörək soda
: Saça yapışan saqqızdan xilas olmaq üçün bir vasitə.qidaBir qabda bir kaşığı çörək soda götürün və su əlavə edərək pasta əmələ gətirin. Daha çox saqqızın yapışdığı yerə tətbiq edin və qurumasını gözləyin. Sonra saçlarınızı tarayın. Proses bitdikdən sonra çörək soda saçınıza təsir etməməsi üçün yaxşıca yuyun.
Diş pastası: Diş pastasını saqqızın yapışdığı yerə sürtün və 10 dəqiqə saxlayın. Daha yumşaq bir şəkildə saqqızı saçlarınızdan ayırın.