Şamaxıda zəlzələdən sonra yaralı sayı 6-ya çatdı – Fotolar,Video/YENİLƏNİB
Şamaxıda zəlzələdən sonra yaralı sayı 6-ya çatdı – Fotolar,Video/YENİLƏNİBŞamaxı rayonunda baş verən zəlzələ nəticəsində bir neçə evə ziyan dəyib.
Bu barədə sosial şəbəkə istifadəçiləri məlumat veriblər. Yerli sakinlər bildirirlər ki, təkanların təkrarlanacağından qorxan bir çox insan gecəni küçədə keçirməyə qərar verib.
Oxu.Az-ın verdiyi məlumata görə, zəlzələ nəticəsində rayonun Şamaxı rayonunun Şəhriyar qəsəbəsində bir yaşayış evində dağıntı baş verib.
"Report"un məlumatına görə, dağıntılar zamanı 3 nəfər xəsarət alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Şamaxı rayonunda təbii fəlakət nəticəsində baş vermiş dağıntılarla əlaqədar fövqəladə komissiya yaradılıb. Daha çox dağıntı rayonun Qəleybuğurt, Qızmeydan və Nağaraxana kəndlərində qeydə alınıb.
Həmin kəndlərdə səyyar tibb məntəqələri qurulub. Dağıntılar zamanı xəsarət alanların sayının artdığı və onların əksəriyyətinə ambulator yardım göstərildiyi bildirilir.
Təhlükəsizliyə görə dağıntı baş vermiş ərazilərdə qazın verlişi tamam dayandırılıb.
"Qafqazinfo"nun əldə etdiyi məlumata görə, zəlzələ zamanı xəsarət alan 6 nəfər Şamaxı Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına yerləşdirilib. Onlarda əsasən qol və ayaqlardan sınıq diaqnozudur.
Bundan başqa, rayon mərkəzindəki mağazalarda rəflər aşıb, obyektlərə ciddi ziyan dəyib.
Dağıntılarla əlaqədar yaradılan fövqəladə komissiyanın və Şamaxı Rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri dağıntılar və fəsadlar olan yerlərə baxış keçiriblər.
"Report"un məlumatına görə, zəlzələdən sonra Şamaxı rayon təcili yardım stansiyasına 20 çağırış daxil olub.
Bu gecə Şamaxı rayonunda zəlzələ nəticəsində bir neçə fərdi evin hasarı uçub.
BiG.AZ-ın report-a istinadən məlumatına görə, dağıntılar zamanı 3 nəfər xəsarət alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin məlumatına görə, yerli vaxtla saat 23:31-də Pirquludan stansiyasından 11 km cənub-qərdbdə İsmayıllı ərazisində zəlzələ qeydə alınıb. Zəlzələ episentrdə 6 bal, ətraf rayonlarda 5.3 bala qədər hiss olunub.
Xəbərlər     Baxılıb: 1333   Tarix: 06 fevral 2019
aksessuarlar hamilelikde qidalanma qadın geyimi azərbaycan haqda arxadan olmaq karolın ve gızlı dunya ızle ailə hamiləlik kosmetika banan maska lakonizm xanım az əfsanələr