.
Bədənə şəfa qatan 5 Faydalı Şorba
Şorbalar həm qidalandırıcı, həm də müalicəvi xüsusiyyətlərə malik ola bilər. sağlamlıq üçün ən faydalı 5 şorbanı sizin üçün sıralayıb:. Toyuq bulyonu şorbası. Faydaları: İmmuniteti gücləndirir, soyuqdəymə və qrip əlamətlərin
Yemək zamanı su içmək zərərlidir? - Həkim DANIŞDI
Populyar bir mifə görə, yemək zamanı su içmək zərərlidir - bu fikir artıq bir neçə nəsildir ki, mövcuddur, deyə dietoloqlar zarafatla bildirirlər. Bir çox insanlar hesab edir ki, yemək zamanı su içmək mədə şirəsinin turşuluğun
Yalnız həyat yoldaşınızın aşkar edə biləcəyi XƏSTƏLİK
Yatağınızı paylaşan biri, simptomları siz yatarkən görünən və adətən diqqətdən kənarda qalan bu pozğunluğu başa düşə bilər. Müalicə edilməzsə, ciddi sağlamlıq problemlərinə səbəb ola bilər. e- -a istinadən xəbər verir ki
Pəhriz saxlayırsınız, amma arıqlamırsınız - mütəxəssis səbəbini AÇIQLADI
"Çəki itirərkən balanslaşdırılmış pəhriz saxlamaq vacibdir. Bu zaman istehlak edilən kalorilərin nisbəti gün ərzində xaric edilən kalorilərdən az olmalıdır. Bu qaydadan kənara çıxmaq arıqlama prosesində əsas maneə yaradır"
COVID-19 peyvəndi ilə bağlı ŞOKEDİCİ ARAŞDIRMA: Təhlükəli xəstəlik riskini altı dəfə artırır
Koronavirus peyvəndi ilə bağlı araşdırmalar tibb dairələrində qızğın müzakirələr yaratmağa davam edir. -ın xarici mediaya istinadla xəbərinə görə, təxminən 99 milyon insanı əhatə edən son beynəlxalq araşdırma peyvənddən sonr
Həftənin hansı günləri yataq dəsti dəyişilməlidir? - Uğursuz Günlər
Yataq dəstini dəyişmək yatağın təmizliyini qorumaq üçün vacib bir prosesdir. Lakin bunu düzgün etmək lazımdır, çünki bəzi günlərdə yataq dəsti dəyişmək və yumaq məsləhət görülmür. Xalq inanclarına görə, müəyyən günlərdə yata
Sahibləri ürək xəstəliyinə meylli olan qan qrupları
Ürək-damar xəstəlikləri dünyada ölümün əsas səbəblərindən biri olaraq qalır. Alimlər aşkar ediblər ki, bu cür xəstəliklərə meyllilik qan qrupundan asılı ola bilər. xarici mediaya istinadla bildirir ki, Harvard Xalq Sağlamlığ
Hamiləlikdə ürək döyüntüsü niyə artır?
Hamiləlik zamanı ürək döyüntüsü (nəbz) artır, çünki bədənin həm ananın, həm də böyüyən körpənin ehtiyaclarını ödəmək üçün daha çox qan pompalaması lazımdır. Normal olaraq, hamilə qadınlarda ürək döyüntüsü dəqiqədə 10-20 vurğ
Uşağı bezdən nə vaxt və necə çıxartmalı?
Uşağı pampersdən çıxarmaq hər bir valideyn üçün vacib mərhələlərdən biridir və bu proses səbir, ardıcıllıq və düzgün yanaşma tələb edir. e- -a istinadən xəbər verir ki, adətən, uşaqlar 18-36 ay arasında tualet vərdişlərin
turlar.az
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az gozel gorunmek makiyaj instagram gelinlikler süni mayalanma şəxsi təcrübə qonaq otaqlarinin dizayni xalq təbabəti həsən bəy zərdabi novruz bayramina aid hakistalar laylalar balıq englishdilində qulaq