Azərbaycanlı iş adamı azərbaycan dilini "yaltaqlıq dili" adlandırdı (FOTO)
Azərbaycanlı iş adamı azərbaycan dilini "yaltaqlıq dili" adlandırdı (FOTO)Facebook sosial şəbəkəsində yazılan bir status rus dili, rusdilli təhsil mövzusunu yenidən gündəmə gətirib.
BAKU.WS-in məlumatına görə, sosial şəbəkənin aktiv istifadəçilərindən olan iş adamı Fikrət Məmmədovun rus dilində yazdığı və böyük əksəriyyətin Azərbaycan dilinin təhqiri kimi qəbul etdiyi status birmənalı qarşılanmayıb.
Sözügedən şəxs öz statusunda fikirlərini niyə rus dilində çatdırdığını, Azərbaycan dilindən istifadə etmədiyini açıqlamağa çalışıb.
F.Məmmədov Azərbaycan dilini "kütləvi yaltaqlıq dili" adlandırıb, bu dildə böyük bədii, elmi əsərlər yaradılmadığını deyib. Sözsüz ki, bu statusa rəylər də müxtəlif və daha çox aqressiv olub. Rəy yazanlar arasında kifayət qədər tanınmış jurnalistlər, qələm adamları da yer alıb.
Xəbərlər     Baxılıb: 2383   Tarix: 22 iyun 2017
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az toy gecesi geyim necə seçməli yaz geyimleri 2025 sacin horulmesi qadın müdafiəsi yataqda korpenin cekisi kurtlar vadisi maskalar gozellik tapmaca mekteb