Yeni doğulan uşağa lazım olmayan əşyalar
Yeni doğulan uşağa lazım olmayan əşyalarYeni doğulan körpələrin baş ölçüsünə uyğun geyim almaq, ana olmağa hazırlaşanların etdiyi səhvlərdən biridir. Yeni doğulan körpələr üçün nəzərdə tutulmuş geyim dünyaya gələcək körpənin əyninə olmaya bilər. Buna görə bir neçə dəst geyim almaq lazımdır.
Kiçik uşaq səbəti
Uşaq dünyaya gəldikdən sonra valideynlərin otağında daha az yer tutması üçün uşaq səbətləri alınır. İlk dövr üçün əlverişli və yararlı ola bilər, amma uşaq tez böyüdüyü üçün ona ehtiyac qalmayacaq. Dolayısı ilə lazım olmayacaq. Uşaq böyüdükdən sonra yatağa sığmayacaq və səbət köhnə əşyaların saxlanıldığı yerə gedəcək. Ən yaxşısı uşaq böyüdüyü zaman oyun parkına çevrilən portativ park yataqlarından alın.
Yaş salfet isidən
Uşağınızın altını təmizləyərəkən istifadə etdiyiniz yaş dəsmalların və salfetlərin mükəmməl istilikdə olmasını istəyə bilərsiniz. Evdə dəsmal isidicinin köməyindən istifadə edə bilərsiniz. Bəs başqa yerə gedəndə? Başqa yerə gedəndə, yola çıxanda təmizləmə bezlərinin və salfetlərin soyuq olmasının heç bir zərəri yoxdur.
Yeni doğulan körpələr üçün ayaqqabı
Yeni doğulan uşaqlar gəzə bilmir, uşağın gəzə bilməsi üçün uzun vaxt tələb olunur. Bu müddət ərzində isə uşağın ayaqları böyüyür. Nəticə etibarı ilə uşaq həmin ayaqqabıları geyinə bilmir. Buna görə də sırf şirin görnürlər deyə, ayaqqabı almayın. Həm də körpə uşağa kiçik yaşda ayaqqabı geyindirmək ayaq inkişafı üçün zərərlidir.