"AMEA-da heç kim ixtisar olunmayacaq" - Vitse-prezident islahatlar barədə
"AMEA-da heç kim ixtisar olunmayacaq" - Vitse-prezident islahatlar barədəAMEA-nın müəyyən institutlarında aparılan struktur islahatları işçilərin işdən çıxarılmasını nəzərdə tutmur.
Onun sözlərinə görə, Tarix İnstitutunda ixtisar edilməsi təklif edilən şöbələrin işçiləri öz ixtisaslarına, tədqiqat sahələrinə uyğun, təklif olunan yeni modeldə nəzərdə tutulan şöbələrdə elmi fəaliyyətlərini davam etdirəcəklər:
"Heç kim ixtisar olunmayacaq. Əgər artıq strukturlar varsa, yalnız onlar ixtisar olunan bilər. Elmi işçilərin ixtisarından qətiyyən söhbət belə getmir".
İ.Həbibbəyli qeyd edib ki, AMEA-nın digər institutlarında da Tarix İnstitutunda aparılan islahatlara bənzər dəyişikliklər edilir.
Onun sözlərinə görə, Fizika İnstitutunda, Radiasiya Problemləri İnstitutunda, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunda müvafiq daxili struktur islahatları aparılır:
"Bu, heç də işçilərin ixtisar olunmasını nəzərdə tutmur. Bu islahatlar elmin daha müasir metodlarla idarəolunmasına hesablanıb".
Maraqlı     Baxılıb: 4673   Tarix: 18 fevral 2021
hamiləlik geymler 2026 makiyaj instagram kaktusa qulluq ayaqqabi ve cantalar dirnaq manikuru parket döşəmələr kosmetika big.az rus dili ziyafet geyimleri google novruz bayramına aid hakışta