AMEA-nın vitse-prezidenti şöbələrin ləğv olunması məsələsinə aydınlıq gətirdi
AMEA-nın vitse-prezidenti şöbələrin ləğv olunması məsələsinə aydınlıq gətirdiTarix İnstitutunda aparılan struktur islahatları otaq çatışmazlığı ilə əlaqədar deyil.
Milli.Az bildirir ki, bunu Trend-ə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, Milli Məclisin deputatı, akademik İsa Həbibbəyli deyib.
Onun sözlərinə görə, Tarix İnstitutuna yeni təyin olunan direktor Kərim Şükürov bu elm müəssisəsində struktur islahatları aparır: "Aparılması təklif olunan struktur islahatları otaq çatışmazlığı ilə əlaqədar deyil. Bu islahatlar Tarix İnstitutunun elmin müasir tələblər səviyyəsində qurulması və ölkə rəhbərliyinin tarix elmi qarşısında qoyduğu vəzifələrin yerinə yetirilməsini təmin etmək məqsədini güdür. K.Şükürovun apardığı islahatlarla tanışam. Bu islahatlar institutun daha çevik, mobil, eyni zamanda tarix elminin aktual problemini həll etməyə imkan verən islahatlardır".
İ.Həbibbəyli qeyd edib ki, institutda ixtisar edilməsi təklif edilən şöbələrin fəaliyyəti bir-birini təkrarlayırdı. Onların funksiyası yeni yaradılan şöbələrdə olması daha münasibdir.
Akademik islahatlarla bağlı ciddi narazılığa əsas olmadığını da söyləyib.
Maraqlı     Baxılıb: 4999   Tarix: 18 fevral 2021
yay kolleksiyasi yemek reseptleri qis geyimləri 2026 peçenyelər gül buketləri sobada kotlet maraqli hind filmleri kosmetika ikizler faydalı bilgilər atalar sözü rus dilini öyrənək 2 ci dərs klitor