Bu şirniyyatlar sağlamlığı zədələyir
Oksford Universitetinin alimləri müəyyən ediblər ki, çərəzlər, kruvasanlar, tortlar və doymuş yağları yüksək olan digər qidalar müntəzəm olaraq istehlak edildikdə bir neçə həftə ərzində orqanizmdə mənfi dəyişikliklərə səbə
Pəhriz zamanı yeyə biləcəyiniz şirniyyatlar
Dietoloqlar pəhriz saxlayarkən hansı şirniyyatları istehlak etməyin düzgün olduğunu açıqlayıblar. -a istinadən bildirir ki, mütəxəssislərin fikrincə, tərkibində yağ olmayan şirniyyatlar istehlak etmək daha məsləhətlidir.
Yeni il hədiyyələrində dişlər üçün ən zərərli şirniyyatlar hansılardır?
Yeni il hədiyyələrindəki şirniyyatlar dişlər üçün zərərlidir. Bununla belə, ən zərərlisi karamel konfetləri və irislərdi. -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə stomatoloq Lyudmila Şemyakina məlumat verib. "Dişlərə zərərdə
Şirniyyatlar niyə narkotik kimi asılılıq yaradır? - Alimlər səbəbini tapdı
Corc Vaşinqton Universitetinin (ABŞ) antropoloqları araşdırma aparıblar ki, Y neyropeptidi alkoqol, narkotik və una aludəçiliyin yaranmasına təsir göstərir. -a istinadən xəbər verir ki, təcrübənin nəticələri "PNAS"
1 şəkərburaya görə 33 dəqiqə qaçmalıyıq: BAYRAM ŞİRNİYYATLARININ KALORİSİ
Bayram günlərində yüksək kalorili qidalar süfrələrimizdə üstünlük təşkil edir. Boyu 1 metr 60 santimetr, çəkisi 63 kiloqram olan və hərəkətsiz həyat tərzi keçirən bir qadın gün ərzində 1550 kalori almalıdır. Hesablamalar
Ən zərərli hesab edilən şirniyyatlar
Tibb elmləri namizədi, həkim-dietoloq Lyudmila Zotova, ən zərərli şirniyyatlar haqqında danışıb. Həkim ilk növbədə, fritürdə (yüksək temperatur dərəcəsinə çatdırılmış heyvan və ya bitki yağı) qızardılmış şirniyyatları misa
Evdə bişmiş şirniyyatlar adamı tez qocaldır - Həkim
İnsanı qocaldan qidalardan biri də evdə hazırlanan və faydalı olduğunu düşündüyümüz un məmulatları, şirniyyatlar, bişmələrdir. -a istinadla xəbər verir ki, insan orqanizmi pik inkişaf həddinə 28 yaşda çatır, 30 yaşdan artı
Bu şirniyyatları uşaqlara vermək olar
Şirniyyatların həddindən artıq qəbulu ziyanlıdır. Xüsusilə bu uşaqlara aiddir. Şirniyyatların həddindən artıq qəbulu dişlərlə olan problemlərə, çəkinin artmasına, mübadilə proseslərin pozulmasına, immun sisteminin zəiflənməsin
Səhhətimiz üçün ən təhlükəli şirniyyatlar açıqlanıb
Ən təhlükəli şirniyyatlar tərkibində çoxlu miqdarda şəkər və trans yağları olanlardır. -a istinadən bildirir ki, bu barədə həkim dietoloq Elena Solomatina "Veçernaya Moskva"ya müsahibəsində bəyan edib. Məlumat
Məşhur həkimdən TÖVSİYƏ - Şirniyyatları bu saatda yesəniz, kökəlməyəcəksiniz
"Yaz-yay mövsümü yaxınlaşdığı üçün arıqlamaqla bağlı müraciətlər artıb. Çox verilən suallardan biri də şirniyyat bağlılığının aradan qaldırılması ilə bağlıdır. Şirniyyatdan imtina edə bilməyənlər ondan imtina yolların
Məşhur dietoloq ən təhlükəli şirniyyatları AÇIQLADI
Şirniyyatın tərkibi nə qədər mürəkkəb olsa, orqanizm üçün bir o qədər təhlükəlidir. xəbər verir ki, bu barədə dietoloq, tibb elmləri namizədi Lyudmila Zotova məlumat verib. Bu baxımdan ən təhlükəsizi "monotərkibli"
Şirniyyatlar yeməkdən ən azı 1 saat sonra qəbul edilməlidir
Həyatımızı şirniyyatsız təsəvvür etmək çətindir. Tərkibində karbohidratlar olan şirniyyat orqanizmdə xoşbəxtlik hormonu adlandırılan serotonin ifrazını təmin edir. Lakin bununla yanaşı bir sıra fəsadlara da səbəb ola bilir
Çərəz və ya şirniyyatlarla qəlyanaltı etmək istəyi...
Özlərini artıq çəkidən qoruyan insanlar qidalanma rasionuna xüsusi diqqət ayırırlar. Bu, xüsusilə şam yeməyinə aiddir. Bəziləri hətta axşam yeməyindən imtina edirlər. e- -a istinadən bildirir ki, mütəxəssislər bu rejimi
Şirniyyatın tərkibi nə qədər mürəkkəb olsa, orqanizm üçün bir o qədər təhlükəlidir. Rusiya mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu barədə dietoloq, tibb elmləri namizədi Lyudmila Zotova məlumat verib. Bu baxımdan ən təhlükəsiz
Diyetoloqdan çağırış: Bu şirniyyatları yeməyin
Tərkibində trans yağları olan şirniyyatları yeməyin. -a istinadən bildirir ki, bunu rusiyalı həkim-diyetoloq Yelena Solomatina deyib. Onun sözlərinə görə, trans yağlar qənnadı yağları və ya marqarin adı altında şirniyyatları
Bu şirniyyatları uşaqlara əsla VERMƏYIN
Tərkibində çoxlu şəkər olan karbohidratlı qidalar enerji ehtiyatını doldurmaq və böyüməkdə olan orqan və beynin fəaliyyəti üçün vacibdir. Şirniyyatlar, həmçinin əhvalın yüksəlməsində rol oynayan endorfinlərin sintezi üçü
şirniyyatlar melumatlari 2025, şirniyyatlar haqqinda melumat , şirniyyatlar xeberleri, şirniyyatlar haqqinda ətraflı xanim.az saytında öyrənə bilərsiz